הלוואה למטרת רכישת נדל"ן מסחרי

מהי משכנתא? מדובר בהלוואה לטווח ארוך למדי. המטרה? רכישת דירה או בית. במשק בית ממוצע בישראל, המשכנתא תורמת רבות להוצאות החודשיות – ונראה שמדובר אף בהוצאה הגבוהה ביותר. עובדה שלא תמיד נעים להזכיר, היא שבתי אב רבים משעבדים עצמם משך עשרות רבות של שנים למשכנתא זו – וזאת, בכדי "להבטיח" כביכול שיהיה להם "גג מעל הראש" ו"שיהיה שלהם". ניחא.

כאשר גוף או אדם מעוניין לרכוש שטח עבור דירות בפרויקטים חדשים למשל, או ממניעים כלכליים מסחריים, הוא נזקק לסכום כסף בשביל לרכוש את הנכס. רבים הם המקרים בהם לרוכש חסר את הכסף לרכישה, מה שמעלה את הצורך בקבלת הלוואה מגורם כלשהו. במקרים מסוימים, גובה ההלוואה עשוי להיות נמוך מערך הבית או המבנה, וכך יש להשלים סכום זה ממקור אחר (הלוואה משלימה, או דרך אחרת).

הלוואה לטובת רכישת נדלן מסחרי

כאשר מדברים על הלוואה לטובת רכישת נדל"ן מסחרי, הכוונה היא לרוב לנכס המניב תשואה לטווח הארוך: מבני תעשיה, חנויות, משרדים וכיו"ב. מדובר על הלוואה הנשענת על תזרים המזומנים שאותו נכס מקרקעין מניב.

יתרונות הקיימים ברכישת נדל"ן מסחרי – נכס מניב:

  • קיימת אפשרות להשבחת הנכס באמצעות חברת שיפוצים בנתניה. באם עושים זאת בתבונה, אין כל סיבה שעלות השיפוצים תהיה גבוהה מתוספת המחיר על המחיר המקורי, מה שיוביל לרווח בטוח, שיכסה אף על זמן העבודה שהושקע במטלת השיפוץ. לכן כדאי להשתמש בחומר צביעה זול כמו שליכט צבעוני.
  • התשלום עבור הרכישה יהיה ממומן מתזרים המזומנים של הנכס.
  • הטבות מס שמטרתן להקל על המשקיע, כך שניתן במקרים רבים לנכות הוצאות ריבית על אותה הלוואה, לצרכי מימון הרכישה.

מה לא נכתב כבר אודות האפיקים האפשריים להשקעה לטווח הארוך

עבור המתעניינים בהשקעה לטווח ארוך, מאות רבות של אלפי מילים נכתבו אודות דרכי השקעה אפשריות, וחלק גדול מכך, על הפוטנציאל הקיים בהשקעה בנדל"ן. אם להיות ספציפיים יותר, אזי מסתבר שהשקעה בנדל"ן מסחרי, גם כאשר קיים צורך בלקיחת הלוואה לשם כך, היא משתלמת ביותר. שאלות שראוי לשאול בהקשר זה – האם באמת כדאי להשקיע בנכס מסחרי, זאת על פני דירה למגורים? ומהי התשואה הפוטנציאלית על השקעה זו? הם התזרים יהיה חיובי? מה לגבי תקרת המס ובכלל – מהם היבטי המס החלים בהשקעה נדל"נית מסוג זה?

מטרופולין תל אביב הוא המקום

שוק הנדל"ן המסחרי באזור מטרופולין תל-אביב (אזור גוש דן) מספק, ללא ספק, תשואות גבוהות ביותר על ההשקעה. אין לקחת אמירה זו כדברי אלוהים חיים ויש לדעת ולהבין את השוק המסחרי המדובר. מומלץ, כתמיד במקרים דומים, להסתייע בגורם אמין ובעל ניסיון בתחום. יועץ נדל"ן המתמחה ברכישת נדל"ן מסחרי, יסייע לכם לשאול את השאלות הנכונות בבואכם לרכוש נכס או נדל"ן מסחרי, ויכווין אתכם גם בנוגע ללקיחת הלוואה שאולי יהיה עליכם לבצע, כחלק מהליך הרכישה.