נדלן מסחרי למכירה - מידע והמלצות

המאה ה-21 הפכה למהפכנית בכל הנוגע למיזמים. כיום ניתן להפוך לחלק ממיזמים שונים בתחום ההיי טק בלחיצת עכבר. זה השפיע גם על ההתנהלות של התחום שמאז ומתמיד היה אחד המובילים והמניבים ביותר - הנדל"ן. מה השתנה בו לאור השינויים הטכנולוגיים של תקופתנו? כמו במגוון תחומים אחרים, הכל נעשה הרבה יותר מהיר. ניתן להשתתף בפרויקטים אפילו עבור אחוזים קטנים (הדבר אפשרי בעיקר בפרויקטים של רכישת אדמות) או למצוא מימון מגורם שלישי על מנת להיכנס לשותפויות קיימות. עם זאת, אנשים רבים מחפשים כיום נדלן מסחרי למכירה למטרות שונות.
הכוונה שמחפשים מבנים שכבר שימשו לצרכים עסקיים, אך בימים אלה מוצעים למכירה. לא רק יזמים עשויים להתעניין בנכסים כאלה, גם אנשים המעוניינים לפתוח עסק או להגדיל אותו במסגרת שטח מסחרי גדול יותר. כך או כך, מדובר בפרויקטים המאפשרים מרחב תמרון די נרחב. עם זאת, על מנת שהעסקה תהיה משתלמת, חשוב מאוד לשים לב למספר פרטים חשובים.

למה חשוב לשים לב כאשר בודקים נדלן מסחרי למכירה?

הדקויות של מבנים מסחריים שנמכרים לאחר שנעשה בהם שימוש לאורך תקופה ארוכה:

1.בדיקת מצב תשתיות - חשוב מאוד להביא שמאי למקום שיבדוק את המצב של הדירה בהשתתפותם של אנשי המקצוע הדרושים: אינסטלאטורים, חשמלאים, וכו'. חשוב מאוד לעשות זאת על מנת שלא יתרחש מצב שחודש לאחר הרכישה תתרחש במקום נזילה שתגרום לנזקים כספיים עצומים, למרות שהתדרדרות התשתיות התרחשה לפני שהנכס היה בשירותכם.

2.בדיקת בעלות - אחד הנושאים החשובים ביותר שיש לבדוק כאשר רוכשים נכס נדל"ן לא ישירות מקבלן הבנייה - מי הבעלים הרשום בטאבו. הסיבה לכך שזה חשוב פשוטה מאוד: מדובר בסוג "עקיצה" ידוע בתחום, כאשר חותמים על חוזה עם אדם שאינו הבעלים האמיתיים של הדירה. כך, ניתן להישאר ללא הכסף וללא הנדל"ן. על מנת שלא יתרחש מצב שכזה יש להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה במסחר בנדל"ן.

3.בדיקה של האנשים השוכרים את הנכס בזה הרגע - לעיתים נדלן מסחרי למכירה נמסר לבעלים החדשים יחד עם השוכרים הקודמים. במקרים אלה חשוב מאוד להכיר אותם, לדון בתנאי ההשכרה הקיימים ובאופן כללי לתאם ציפיות.

האם מדובר בהשקעה משתלמת עבור בית עסק פעיל?

<pלא כל נדלן מסחרי למכירה נרכש למטרות רווח מהשכרה בלבד. לעיתים הגורמים המתעניינים בנכסים אלה הינם בתי עסק בפני עצמם. על מנת שעסקה זו תהיה משתלמת עבורם, התנאי החשוב ביותר הינו קבלת הלוואה בתנאים לא קשים מדי, על מנת לעמוד בתשלומים. עם זאת, רוב בעלי העסקים יסכימו שבעלות על שטח מסחרי הינה עדיפה על השכרה, גם אם לפעמים מדובר בסכומים שונים. בנוסף, תמיד כדאי לראות את התמונה הגדולה ולהסתכל קדימה: לבחור אזורים שיש בהם התפתחות ענפה ושהסבירות לכך שערך הנכס יעלה בעתיד הינה גבוהה.